BOOKS…

wore !Mulle meeldib hullult raamatuid lugeda ! Siia lehele lisan raamatute postitusi ja võibolla võin ka mõne raamatutvustuse teha ,et kuidas meeldis jne :).

Hi! I love reading books. I’m adding over here my blogposts which talkin about books. And maybe I’m write here how I liked book and all that kind stuff…

Enjoy …


 

My own top 5 books which I have read

PS: Almost all of these books are Estonian, I don’t read any books in Eglish… :(.

Hello! I’ve read Laura’s blog post and she talked about

books so I thought that I should write a blog ost about books which I have… and then I thought I pick up my favorite books which I have, btw I have 33 books (No kidding!). So I haven’t read them all yet but it was still hard to pick my 5 favorite books but I did it, so in this blog post I introduce you those books. Let’s start!

  1. Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

RQUV2066

(This book is in Finnish) I mentioned in one post that I read it and I wrote this post like a year ago 😀 (link), but then I just forgot this book 😦  but now I started again reading  and I already have read like a half of the book and everyone told me that this book is best of this far, and I love it too! It’s a really interesting book!. I have 2 other Harry Potter books too: ”Harry Potter and the Deathly Hallows” and ” Harry Potter and the Cursed Child” I wrote about this book too(link)

 

XQVP3679
Harry Potter and the Deathly Hallows

 

QIMA8902
Harry Potter and the Cursed Child

2. Hallo, Kosmos! Palju Õnne-

I’ve written a blog post about this book too :D. I remember that I really loved this book because it got me thinking about what makes me happy… So in this book famous people told what it means to be happy to them and how they’re happy, I really loved this book. Kerli’s quote was too in this book(L).

JASO0639

 

3. Saatuse peegelpilt-

I think that everyone in Estonia and Russia knows who are Marilyn Kerro, she is an Estonian clairvoyant and she went to the ”Russian clairvoyants tryout show” and now everyone knows her because she was so good at there! And she wrote about a book and I just love it! She wrote about her life, how ppl get help and so on but this book helped me and she gives advice too in this book 🙂

DZTD8729

4. Süvahavva-

This is the only book which is a little bit horror/thriller book which I found and it’s really good. I loved the plot: Family goes away from city to the woods where their cousin(which is dead now)  inherited to them a house, when they arrived to ”Süvahavva” everything changes and something weird is starting to happen in-house and they get to know a secret of this house when they wanna get more information from people who live in the same village, everyone don’t wanna talk about IT.

LOCF6037

5.  Müütilised olendid-

This book introduces the reader mythical creatures from old Greek to the Lord Of The Rings trilogy. I don’t know are those creatures really been alive, I doubt about it, but all myths say that they did, example Gorgon. And in this book you find all creatures information, like how tall they were what was their strengths or weaknesses, I really liked this book when I was younger:D. But now it’s cover is broken:(, I don’t know how…

TVYG3128

Btw I found a cool app for book which is ” Goodreads”, they have a website too and you can create an account if you want to… in that app you can add books to categories and you can watch how much percentage you have to read to finish this book and I love this app so much!

I recommend to download this app:))

PS: I thought that someday I would make a blog post about which my books I wanna read! Because 33 books are so many :DD

XX-THEPROUDKING


 

Harry Potter books

Mul endal on 3 Harry Potteri raamatut:

  • ´´Azkabani vang´´
  • ´´Surma vägised´´
  • ´´Äraneetud laps´´

Ma tahaks endale veel ´´Harry Potter ja tulepeeker´´ raamatut. Ma alustasin eile Azkabani vangi lugemist ja lugesin eile juba 5 peatükki ära. Mul on kõik need raamatud soome keelsed. Azkabani vangi mõned seigad raamatus on erinevad kui filmis, aga mulle meeldib lugeda neid raamatuid. Äraneetud last ma olin lugenud 90 leheni ja siis otsustasin seda otsast peale hakata  lugema kuid ennem pean Azkabani vangi ja surma vägised ära lugema. Aga jah mulle väga meeldib lugeda raamatuid. Ma lugesin just arvustust J.K Rowlingu viimase raamatu kohta ja selle arvustuse avaldajale ei meeldinud uus raamat. Ma enam ei mäleta, aga mulle küll meeldis seda raamatut lugeda, no niipalju kui ma lugeda jõudsin…(L). Arvustust saab lugeda SIIN

Muide ma kirjutasin siia lehele viimati 9 kuud appi :D!. Olen raamatuid küll lugenud, aga ei ole siia kirjutand midagi, ei teagi miks. Aga ma nüüd jätkan Azkabani raamatu lugemist ja joon kakaood:).

 

 

Ilusat pühapäeva õhtujätku teile kõigile:)!

 

— XOXO THEPROUDKING–


 

Harry Potter and the Cursed child book…

Ma sain selle raamatu teisipäeval  ja olen juba 90 lehekülge lugenud. See on lihtsalt niii hea raamat!!. See on kirjutatud sellises näidendi versioonis ja seda on minu meelest nii lihtne lugeda. Mul on see raamat soome keeles.  Mulle osteti see raamat ühest raamatu poest. No seda raamatut oleks võinud saada palju varem kui oleks mingil päeval läinud öösel kell 00.00 kusagile ja siis saanud osta. Selline asi toimus juba ennem vist Ameerikas…

See on 8. raamat ja see raamat räägib sellest mis juhtub 19 aastat hiljem. Seda raamatut PEAKS lugema igaüks kellele meeldib Harry Potter/Selle raamatut.

 


 

RAAMATUTUTVUSTUS: Vanga-Pime selgeltnägija

Lugesin selle raamatu kahe päevaga läbi:). Võin öelda, et see raamat on väga põnev ! See pani mind mõtlema, et kõik mida teed teistele tuleb sulle endale tagasi.Seal raamatus oldi toodud  näiteid. Kirjutan mõne siia ka :Teinekord tuli elatanud abielupaar ühest Bulgaaria külast nõu küsima, miks mure ja haigused ei taha neid maha jätta.  Äkki vaatas Vanga mehele otsa ja küsis: ,,Aga köis, kas sa selle oled unustanud ?´´ 

Mees ei saanud aru, kuid naisele meenus kohe üks vana juhtum. Kui nad olid noored ja terved, olid neil suur arbuusiaed ja nad said viljade müügist palju raha. Kord sõitsid nad arbuuse täis karikuga turule, kui keegi poisike näppas sõidu pealt ühe endale. Mees vihastas, haaras talle kätte sattunud köiejupi ja peksis poisi julmalt läbi. Naine suutis vaevu lapse hullunud mehe käest päästa . 

´´Oma julmuse eest sa maksadki ´´ ütles Vanga. ´´Kui suurt kahju selle arbuusi kadumine toonud oleks?´´  

Ja see raaamat räägib paljust muustki . Raamatu tutvustus: Bulgaaria pimedast selgeltnägijast Vangast, kes elas aastail 1911‒1996, on kirjutatud palju raamatuid ja talle on pühendatud hulgaliselt internetilehekülgi, millest mõned imetlevad selgeltnägijat sügava austusega, teised meenutavad oma olemuselt kõige enam kollast ajakirjandust kõige sinna juurde kuuluvaga, kolmandad aga püüavad tõestada, et kuulus Bulgaaria pime selgeltnägija oli lihtsalt väga kaval rahaahne petis ja lisaks sellele ehk ka eriteenistuste agent.
Teadlased püüdsid Vangat uurida ja mõista ligi kolmkümmend aastat. Tema sõnu kirjutati üles ja kontrolliti hiljem, kogutud on tohutus mahus materjali. Professor Georgi Lozanov korraldas sotsioloogilise küsitluse 7000 Vangat külastanud inimesele, mis tõestas, et 70% Vanga ennustustest täitusid.
1970. aastate lõpus toimus Bulgaarias avalik diskussioon Vanga kui fenomeni üle. Professor Nikola Šipkovenski võttis tulemused kokku sõnadega: „Me ei suuda selle nähtuse olemust tõestada, kuid me ei saa seda ka eitada.“
Vanga kui ennustaja ja selgeltnägija ei valinud oma teed ise, kuigi tundub, et nägi seda alateadlikult lapseeas ette, kui kippus keeldudele vaatamata kinnisilmi asjade otsimist mängima, kinnitades, et näeb nõndaviisi mõndagi hoopis paremini kui avasilmi. Nägemisvõime tõeline kaotus viis tüdruku siiski pikaks ajaks masendusse. Mure aga ei tule tavaliselt üksi, vaid otsib endale liitlasi – õige pea selgus, et pimedast neiust peab lisaks kõigele muule saama kasuema orbunud õdedele-vendadele. Sellal hakkasidki Vangat külastama saadikud teisalt, kes tegid talle ülesandeks olla toeks veel enamatele inimestele kui üksnes oma lähedased. Vanga teenistus, kui seda nõnda võib nimetada, kestis kaua ‒ palju kauem, kui ta seda ise soovinud oleks. Kolmel korral püüdis ta n-ö maailmast lahkuda, minna ära kloostrisse, kuid see ei õnnestunud. Esimesel korral olid kõik nunnad läinud palverännakule ja Vanga koputas asjatult suletud ustele. Teisel korral oli haigestunud kloostri eestseisja ega võtnud kedagi jutule, kolmandal korral tegi mineku võimatuks paduvihm.
„Teie magate öösel, kuid mina lehitsen inimsaatuste lehekülgi ja elan läbi kõigi inimeste tragöödiaid,“ on Vanga öelnud. „Ainult mu keha puhkab sellal, mõtted aga uitavad ringi. Ma näen nii palju, öösiti näen ja kuulen ma eriti hästi. Elan sellal läbi kõigi inimeste piinu ega suuda ega julgegi seda selgitada, sest range hääl hoiatab mind lakkamatult, et ma midagi mingil juhul selgitada ei püüaks, sest inimesed on väärt just seda elu, mida nad elavad…“
Pime selgeltnägija lahkus siit ilmast 11. augustil 1996 naeratusega, tõdedes, et nüüd on ta minekuks valmis ‒ tema ülesanne olla ligimestele nõuandjaks ja lohutuseks on täidetud, ta võib minna puhkama.
Kui peaks olema täitunud see, mida Vanga ühena viimastest asjadest ette kuulutas – et 2005. aastal sünnib ilma laps, kellest saab tema ande pärija –, siis peaks ettekuulutuses mainitud tüdruk nüüd juba kuueaastane olema. Kui on nii, et temagi anne avaneb täies jõus alles 12 aasta vanuses, nagu juhtus Vangaga, siis peaksime sellest kuulma 2017. aasta paiku.
Vanga nägi minevikku ja tulevikku, aga ta oli ka ravitseja. Kuna ta ravitsejana kinnitas, et inimest aitavad kõige paremini need taimed, mis kasvavad tema enda kodukohas, siis ongi raamatusse valitud esmajoones retseptid, mille koostisosi saab ka Eestist korjata.

Raamat on küll Apollos välja müüdud, aga Rahvaraamatus see täitsa saadaval .

Aga ma pean nüüd mineama tööle:) .Kirjutan nädalalõpus mis tööd teen siin Kotkas ja ma arvan ,et olen kaks nädalat veel siin, aga praeguseks kõik..

PS: Kas panete tähele, et üritan panna tühikuid komade taha  mitte ette .Küll see inimene saab ise aru miks kirjutasin selle siia😀. Vist….

Bye bye !!

 


 

RAAMATUTUTVUSTUS:Hallo ,Kosmos!PALJU ÕNNE !, Kõik mida õnneks vaja

MIS ON ÕNN?

ON SEE TUNNE VÕI ON SEE TUNNETAMATU?

TULEB SEDA OTSIDA VÕI OLEN MA LIHTSALT PIME?

TUNNEN MA SEDA MINA VÕI MA OLEN SEE TUNNE?

Raamat “Hallo, Kosmos! Palju õnne” kingib Sulle hetke mõtisklemiseks selle üle, mis võiks olla õnn, kuidas seda ära tunda ja kuidas õnnelik olla. Õnneks ei pea Sa õnne otsima üksi. Seda aitavad Sinuga koos lahti mõtestada kümned planeet Maa kodanikud erinevatelt eluradadelt, kes jagavad Sinuga oma tõekspidamisi, taipamisi ning oma isiklikke õnne valemeid. Inimesi, kes siin raamatus Sinuga kohtuvad, ühendab peale praeguses maailmas eksisteerimise veel tõik, et ühel hetkel oma rännaku jooksul on neil kõigil avanenud võimalus peatuda Rahvusringhäälingu raadiomajas, et jagada omi mõtteid ja visioone Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!”.

——— ♥ ———

Soovin Sulle valgustavaid lugemiselamusi ja palju õnne

igaks päevaks ,tunniks ja sekundiks Sinu elus !

PARIMATE ÕNNESOOVIDEGA (Ingridi pilt) Ingrid Peek 

Mulle see raamat väga meeldis:) .See raamat rääkiski õnnest ja kuulsad inimesed rääkisidki ,et kuidas olla õnnelik .Toon siia allapoole mõned näited …

  • Ela üks päev korraga
  • Ole aus nii enda kui ka teiste vastu
  • Vaata enda südamesse ja leia ennast ülesse ,õpi ennast armastama ja teisi .
  • Armasta oma lähedasi , kui nemad on õnnelikud olen mina ka
  • Sa pead vastu võtma otsuse olla õnnelik
  • Ole positiivne ja asenda negatiivsed asjad positiivsetega (inimesed keskkond jne)

Neid oli veel nii palju igatahes soovitan ja iga teksti lõpus on selle inimese nimi ja kellena ta töötab

Raamatut saab osta SIIT 

AITÄH SULLE INGRID PEEK ,ET KIRJUTASID NII HEA RAAMATU JA AITÄH RAADIO 2-LE !!


 

 

Raamatutest…

A room without books like body without soul

Mulle väga meeldib raamatuid lugeda  just neid mis olen ise ostnud mulle väga ei meeldi raamatukoguraamatud ,sest neil on mingi kindel kuupäev ja kuna ma  käin koolis siis ei ole aega väga palju raamatukoguraamatuid lugeda.Lihtsam on oma raamatuid lugeda ja see võib aega võtta niia kaua kui ise tahan.Aga vahepeal juhtub nii,et viin raamatukogusse tagasi lugemata raamatu:/
Mulle meeldib muidu lugeda: krimiraamatuid, fantaasjaraamatuid , selliseid elulooraamatuid:) ja teaduslikuid raamatuid
Ja kui mulle mingi raamat meeldib väga siis võin selle raamatu läbi lugeda 2-3 pävaga  juhul kui mind raamat nii nii väga huvitab😀 .
Muide Soomes on nii ,et see kohustuslik kirjandus on aind 1 RAAMAT  !! . Ma arvan ,et võin eksida ,aga minu meelest oli Eestis rohkem.
Teil on tekkinud nagunii küsimus ,et miks ma blogin ?!
VASTUS: Ma blogin sest mul on igav ja mulle meeldib kirjutada ja siis hiljem on kah heea lugeda , et mida a olen perega ette võtnud või midagi muud…….

“Oskar ja asjad“(Raamatututvustus)

See on väga heea raamat Andrus Kivirähkult .Ühesõnaga see raamat räägib poisist nimega Oskar kes läheb suveks vanaema juurde ,sest ta isa teeb linnas tööd ja ema on Ameerikas .Tal on seal igav ja kui teised poisid teda mängima kutsuvad siis ta keeldub ,sest tahab olla omaette ja kõigetipuks unustas ta oma telefoni linna😦, kuid ühel päeval leiab ta kuurist puutüki  mis meenutab telefoni ja    ta värvibki selle puutüki ära ja joonistab nupud. Ja ta mängis niisama et helistab .. Kuid äkki võtab tool kõne vastu ja hakkabki rääkima ,siis saab Oskar aru ,et tal on võlutelefon ja ta hakkabki asjadele helistama ja neid aitama ,sest igal asjal on mingi probleem Raamatu lingi leiad siit

 

 

Mul on see raamat läbi loetud  ja ma soovitan seda kõigile nii suurtele kui ka väikestele mulle üldiselt meeldivad Andruse raamatud:)

Aga nüüd selle ´´Oskar ja ´´Asjad´´ raamatu juurde tagasi  ta kohtub punase õhupalliga ,aga see trall selle õhupalli juures jäi mulle segaseks. Ja nii siiis Oskar veedabki oma suve maal asju abistades .

Päris naljakas oleks mõelda ,et kuidas diivan reageeriks kui Elizabeth tema peeal hüppaks ja teeks lollusi😀 või siis kui Joy laua jalgu närib😀 .

Ja see oleks ka lahe kui kaotad mingi asja ära siis lihtsalr helistad talle ja küsid,et kus oled😀 .Vot nii , igatahes soovitan soojalt ja seda raamatut saab osta ´´Rahva Raamatust´´

Ja Apollost

Heead lugemist:)

 


 

Advertisements

Blog at WordPress.com.

Up ↑